Нүүр хуудас / Мэдээ мэдээлэл / ГССҮТӨВ ШИЛДЭГ ЭМЧ, ЭМНЭЛГИЙН АЖИЛТАН, ТАСАГ, АЛБАДАА ШАЛГАРУУЛЛАА.

ГССҮТӨВ ШИЛДЭГ ЭМЧ, ЭМНЭЛГИЙН АЖИЛТАН, ТАСАГ, АЛБАДАА ШАЛГАРУУЛЛАА.

Огноо: 2018/12/24

          Гэмтэл Согог Судлалын Үндэсний Төв 2018 оны 12 дугаар сарын 19-ний өдөр шинэ жилийн баяраа тэмдэглэн өнгөрүүллээ. Шинэ жилийн баярт эмнэлгийн 500 гаруй эмч, эмнэлгийн ажилтнууд мөн ЭМЯ-ны Бодлого төлөвлөлтийн газрын дарга Р.ОЮУНХАНД, Тайвань улсын ТАЙПЭЙН худалдаа, эдийн засгийн төлөөлөгчийн газрын Дэд төлөөлөгч Joy Yen, Тайвань улсын эмнэлгүүдийн холбооны гадаад харилцааны менежер Г.БОЛОР, Ц.ТҮМЭНЖАРГАЛ нар оролцсон.

            ГССҮТөвийн ерөнхий захирал Т.Мөнхсайхан баярын үйл ажиллагааг нээж хэлсэн үгэндээ 2018 онд Манай хамт олон Гадаад харилцаа, Эмнэлгийн тусламж үйлчилгээ, Харилцаа хандлагадаа түлхүү анхаарч ажиллаа. Ирэх 2019 ондоо хийсэн ажлаа улам бататгаж ажиллахаас гадна 21 аймгийн нэгдсэн эмнэлэг, 9 дүүргийн эмнэлэгт сургалт, явуулж МУ-ын хэмжээнд осол гэмтлийг бууруулж, эмнэлгийн тусламж үйлчилгээг хүртээмжтэй, чанарын өндөр түвшинд хүргэж, эрдэм шинжилгээ, инновацийн хамрах хүрээг өргөжүүлэхийг зорин ажиллахаа онцлов.

Шинэ жилийн баярын цэнгүүний үеэр 2018 онд  ажил үйлс, амжилт бүтээлээрээ хамт олноо манлайлсан шилдэг эмч, эмнэлгийн ажилтан, тасаг, албадыг шалгаруулан шагнаж урамшууллаа.

ГССҮТөвийн Шилдэг тасгаар:

М.Болдбаатар эрхлэгчтэй ХҮҮХДИЙН ГЭМТЭЛ СОГОГИЙН I ТАСАГ

Г.Лхагвасүрэн эрхлэгчтэй НЭГДСЭН МЭС ЗАСЛЫН ТАСАГ

Б.Янжинлхам эрхлэгчтэй ГАР САРВУУ БИЧИЛ МЭС ЗАСЛЫН ТАСАГ

ГССҮТөвийн Шилдэг мэс засалчаар:

Хавсарсан Гэмтлийн Тасгийн их эмч Ц.БАТБАЯР

ГССҮТөвийн Шилдэг залуу мэс засалчаар:

Яс Үений Гэмтлийн II тасгийн их эмч Б.ЭРДЭНЭБОЛД

ГССҮТөвийн Шилдэг эмчээр:

Мэдээгүйжүүлгийн тасгийн их эмч Д.БАЯРСАЙХАН

ГССҮТөвийн Шилдэг сувилагчаар:

Эрчимт эмчилгээний тасгийн сувилагч Г.ОТГОНСҮРЭН

ГССҮТөвийн Шилдэг мэргэжилтнээр:

Мэдээлэл Технологийн албаны  Э.БАТДОРЖ

ГССҮТөвийн Шилдэг туслах сувилагчаар:

Хүлээн Авах Яаралтай Тусламжийн Тасгийн туслах сувилагч Д.ЭНХЖАРГАЛ

ГССҮТөвийн Шилдэг тусгай мэргэжилтнээр:

Нэгдсэн Мэс Заслын Тасгийн Н.МӨНХТУЯА

ГССҮТөвийн Шилдэг үйлчилгээний ажилтанаар:

Эрчимт эмчилгээний тасгийн Б.ДУГАРМАА

ЭРҮҮЛИЙГ ХАМГААЛАХЫН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН хүндэт тэмдгээр

  1. ГССҮТ-ийн Хүүхдийн гэмтэл согогийн I тасгийн их эмч Оюундалайн Бат-Эрдэнэ
  2. ГССҮТ-ийн Хүүхдийн гэмтэл согогийн I тасгийн асрагч Төмөрбаатарийн Шинэ-Отгон
  3. ГССҮТ-ийн Хангамж үйлчилгээний албаны тогооч Цэдэндогоогийн Оюунбилэг
  4. Яс Үений Гэмтлийн III тасгийн туслах сувилагч Бадамдоржийн Оюунбилэг
  5. Эм зүйн албаны эм  зүйч Өлзийсайханы Дуламсүрэн

БАНК САНХҮҮГИЙН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН хүндэт тэмдгээр

  1. Эдийн засаг санхүү бүртгэлийн албаны нярав Батжавын  Долгорсүрэн

Эрүүл Мэндийн Яамны “ЖУУХ БИЧИГ”-ээр

  1. ГССҮТ-ийн ТНСМЗТасгийн их эмч Ганбатын Амармэнд
  2. ГССҮТ-ийн ТНСМЗТасгийн их эмч Батболдын Эрболд
  3. ГССҮТ-ийн ТНСМЗТасгийн ахлах сувилагч Балжиннямын Батбаатар
  4. ГССҮТ-ийн ТНСМЗТасгийн их эмч Цэдэндамбийн Нарантунгалаг
  5. ГССҮТ-ийн ХГС-ийн I тасгийн их эмч Хишигжаргалын Ганзориг
  6. ГССҮТ-ийн ХҮАлбаны харуул Нацагийн Катав
  7. ГССҮТ-ийн ТНСМЗТасгийн  сувилагч Цогтсайханы Ариунзаяа
  8. ГССҮТ-ийн ДОТасгийн их эмч Буянбадрахын Туяажаргал
  9. ГССҮТ-ийн ГТГТасгийн их эмч Лхагвамижидийн Мөнх-Аварга
  10. ГССҮТ-ийн ДОТасгийн их эмч Хишигсүрэнгийн Хонгорзул
  11. ГССҮТ-ийн ХАЯТТ-ийн туслах сувилагч Сэдийн Сарантуяа
  12. ГССҮТ-ийн ХАЯТТ-ийн асрагч Гансүхийн Дайрий
  13. ГССҮТ-ийн ТНСМЗТасгийн их сувилагч Болдын Нямсүрэн
  14. ГССҮТ-ийн ГСБМЗТасгийн их эмч Батжаргалын Мөнхбат
  15. ГССҮТ-ийн ХАЯТТ-ийн туслах сувилагч Гүнзээгийн Цэрэндулам
  16. ГССҮТ-ийн ЯҮГ-ийн I тасгийн их эмч Энхтайваны Баасансүрэн

МОНГОЛЫН ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН АЖИЛТНЫ ҮЙЛДВЭРЧНИЙ ЭВЛЭЛИЙН ХОЛБООНЫ ХҮНДЭТ ТЭМДЭГ-ээр

  1. ГССҮТ-ийн ХГСТ-1 ахлах сувилагч Ц.Отгон
  2. ГССҮТ-ийн ХАЯТТ-ийн ахлах сувилагч Р.Туяа
  3. ГССҮТ-ийн ХГТасгийн сувилагч С.Эрдэнэцэцэг
  4. ГССҮТ-ийн  ХХСАлбаны эрүүл ахуйч Д.Батсайхан
  5. ГССҮТ-ийн  ЭЗСБАлбаны дарга Ц.Энхбаяр
  6. ГССҮТ-ийн  ЭЗСБАлбаны нягтлан бодогч Э.Чинтогтох
  7. ГССҮТ-ийн  ХГСТ-2 асрагч Э.Эрдэнэбилэг
  8. ГССҮТ-ийн  МТА-ны дарга Б.Ганбат
  9. ГССҮТ-ийн  НГТ Хүнсний менежер Л.Баярсайхан
  10. ГССҮТ-ийн ДОТасгийн рентген техникч Г.Бямбацэрэн
  11. ГССҮТ-ийн  ЭТТАлбаны дарга Б.Баярсайхан
  12. ГССҮТ-ийн МТасгийн их эмч Ч.Энхтүвшин
  13. ГССҮТ-ийн  ЯҮГТ-2 сувилагч Б.Алтанзул
  14. ГССҮТ-ийн  ИТАлбаны техникч А.Баянмөнх
  15. ГССҮТ-ийн  ХХСАлбаны угаагч Л.Түвшинжаргал
  16. ГССҮТ-ийн  ХҮАлбаны жолооч Ж.Энх-амгалан нар шагнагдлаа.

Мөн нийт ажилчид, тасаг хамт олны харилцаа хандлагыг сайжруулхад чиглэсэн  “ЭЕРЭГ ӨӨРЧЛӨЛТ-БҮТЭЭЛЧ ТАСАГ” 2 сарын аяны дүн гарлаа.

ТЭРГҮҮН БАЙРАНД Хүний Нөөцийн менежер А.Цэрэндолгорийн хариуцсан

 ХҮЛЭЭН АВАХ ЯАРАЛТАЙ ТУСЛАМЖИЙН ТАСАГ

ДЭД БАЙРАНД ЭТҮХДэд захирал О.Хишигсүрэнгийн хариуцсан

 ЯС ҮЕНИЙ ГЭМТГИЙН 1-Р ТАСАГ

ГУТГААР БАЙРАНД МТХҮХДэд захирал Д.Авирмэдийн хариуцсан

      ХҮҮХДИЙН ГЭМТЭЛ СОГОГИЙН 2-Р ТАСАГ шалгарлаа.

Үзлэгийн цаг авах
Эмч хайх
Түгээмэл асуулт хариулт
Статистик мэдээ
Нээлттэй ажлын байр